Meme Küçültme Ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı, büyük ve sarkık memeleri olan ve bu nedenle boyun ve sırt ağrıları çeken, sütyen askılarının omuzlarında ciddi baskı oluşturan ve meme altı çizgide pişik, mantar, aşırı terleme sorunları yaşan hastalar için en önemli çözüm yoludur. 18 yaş üstü kadınlarda uygulanması tercih edilir ama 18 yaş altında ciddi günlük yaşamı etkilenen genç kızlarda da düşünülebilir.

Meme boyutlarını günlük yaşamda en iyi yansıtan parametre sütyenlerin bedenidir. Sütyeninizin sayısal olarak ölçüsü (75,80,90, 95 vd.) göğüs duvarı çevresini ifade eder ve malesef bu sayı meme küçültme ameliyatından sonra da aynı kalır. Sütyenin A,B,C ve D ile ifade edilen meme hacmine karşılık gelen birimi ise ameliyattan sonra değişecek ve değişmesi istenen birimdir. Ve genellikle C ve D cup giyen hastalar boyun ağrıları, giysilerini yakıştıramama ve sütyen askılarının omuzda yarattığı sıkıntılar nedeni ile meme küçültme ameliyatı arayışındadırlar. Meme küçültme ameliyatından sonra bu hastalar genellikle B cup ölçüsüne ulaşırlar ama A cup olması neredeyse imkansızdır zaten bir kadına en çok yakışan ölçü B cup’tır.

Meme küçültme ameliyat teknikleri ve bu ameliyata bağlı kalacak izler de hastanın beden ölçüleri ve meme büyüklüğü ile ilgilidir. D cup olan bir hastanın küçültme ameliyatı sonrası ters T şeklinde izleri olacaktır ve bu izler kalıcıdır zamanla iyi iyileşmiş yara izlerine dönüşürler ama asla silinmezler. Meme küçültme ameliyatı olmaya karar verdiyseniz ameliyat öncesi mutlaka ideal kilonuza ulaşmalısınız. Boyunuza en uygun kiloda yapılan meme küçültme ameliyatının belirgin olarak estetik sonuçları iyidir. Ayrıca  yara izlerinin daha kısa  olması sağlanabilir. Ameliyat öncesi mutlaka ve mutlaka sigara bırakılmalıdır. Tavsiyemiz ameliyatın en az 4 hafta öncesinde sigara bırakılması ve ameliyat sonrası yine en az 4 hafta sigara içilmemesidir.

Meme küçülte ameliyatı sonrası hastaların aktiviteleri ve sosyal yaşama katılımları belirgin derecede artar ve sağlığın iyiye yükseltilmesi amacı Plastik Cerrahlar tarafından başarılmış olur. Kilo vermiş, sigarayı bırakmış uygun bir hasta olarak meme küçültme ameliyatı olmak için kendinize Plastik Cerrah arayabilirsiniz…